MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA’DAN KALKAN MEYVE’YE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA’DAN KALKAN MEYVE’YE ZİYARET

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Cumhur İttifakı AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya, Meyve üzerinde çalışma yürüten Kalkan Meyve’yi ziyaret etti.

26 Mart 2019 - 00:16

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Cumhur İttifakı AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları ve partililer, meyve ambarı olarak bilinen Sultandağı – Akşehir bölgesinde dondurulmuş, işlenmiş ve kurutulmuş meyve ile işleme, bekletme ve ticaretini yapma üzerine çalışma yürüten Kalkan Meyve’yi ziyaret etti.
Ziyarette açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Akşehirimizin, bölgemizin temel geçim kaynağı olan meyveciliği, meyveciliğin zorluğunu, sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız ve ilçe teşkilatımızla bu bölgede ne tür projeler üreterek meyveciliğimizi bir üst seviyeye taşırız bunun çalışmasını yürütüyoruz. Sağolsun belediye başkanımız Kiraz Festivali ile dünyaca ünlü tescillenmiş Akşehir kirazımızın ulusal ve uluslararası alanda duyurulmasını başarıyor. Bizler mecliste, siz iş adamları bölgede çalışmalar yürüterek hep birlikte çiftçimizi, meyvecimizi kalkındıracağız” sözlerine yer verdi. 
Akşehir – Sultandağı bölgesinin tarım ile geçindiğini ifade eden Cumhur İttifakı AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, “Akşehir Belediyesi olarak, meyvecilerimize çiftçimize gereken desteği sağlıyoruz. Özellikle sulama noktasında bölge bölge çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlık yatırımlarımız kapsamında Değirmenköy – Gölçayır Göletimiz, Atakent Göletimiz çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah halkımızın da teveccühü ile geçtiğimiz günlerde açıkladığımız projeler kapsamında Sulama Kooperatifi destekleri, yap-işlet-devret modeliyle soğuk hava depoları kurulması ve tarımsal desteklerimizi yürüteceğiz. Bölgemizde birçok meyve-işleme tesislerimiz mevcut. Bunların öncülüğünü yapan Kalkan Meyve başta olmak üzere hep birlikte meyveciliğimiz, Akşehir tarımını daha ileriye taşıyacağız” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalkan Meyve Genel Müdürü ve Akşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ender Kalkan ziyaretten dolayı AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’e, Cumhur İttifakı AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya’ya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’na, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları ve partililere teşekkür etti. 
HABER MERKEZİ
 

Bu haber 707 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ