MİLLETVEKİLİ ERDEM VE TÜRKİYE HEYETİNDEN KKTC’YE ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ERDEM VE TÜRKİYE HEYETİNDEN KKTC'YE ZİYARET

Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dostluk Grubu heyeti Cumhuriyet Meclisi’nin davetiyle KKTC’de temaslarda bulunuyor.

29 Mayıs 2021 - 00:54 - Güncelleme: 29 Mayıs 2021 - 08:21

Meclisten verilen bilgiye göre, Konya Milletvekili ve KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem başkanlığındaki heyeti, Cumhuriyet Meclisi Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri karşıladı. 

Dostluk grubu heyeti ilk olarak Özgürlük Mücadelesi Dr.Fazıl Küçük’ün anıt mezarı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın kabrine ziyaretler gerçekleştirdi. Daha sonra Boğaz şehitliğine geçen heyet, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu tarafından karşılanıp, şehitlik hakkında bilgilendirildi.

TBMM KKTC Dostluk Grubu heyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner tarafından da kabul edildi. 

Ziyaret ve temaslarına Cuma günü de devam etmesi beklenen heyetin Cumartesi günü KKTC’den ayrılması bekleniyor. 

KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem Başkanlığındaki heyette Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Çorum Milletvekili Tufan Köse ve Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş bulunuyor.

ERDEM: SÖZDE DOST  DEĞİL AKTİF DOST OLACAĞIZ 

Ziyarette Milletvekili Orhan Erdem; " KKTC Parlamentolarası Dostluk Grubu Başkanlığı olarak Milletvekillerimiz ile Bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiğimiz KKTC'DE dün akşam KKTC Dostluk Grubu Başkanı Sn. Izlem Gürçağ Altuğra  hanımefendinin yemek davetine katıldık. Bugün ise iki ülke Dostluk grupları olarak KKTC Cumhuriyet Meclisinde yer alan Zalihe Çavuşoğlu Salonunda bir araya gelerek karşılıklı müzakerelerde bulunduk.

Cumhuriyet Meclisi'nin Türkiye'ye verdiği önemin net bir şekilde hissedildiğini belirterek Bu grubun, sözde bir dostluk grubu olarak değil, aktif çalışmalar gerçekleştiren bir grup olacağını konuştuk. KKTC temaslarımız kapsamında birçok bilgi edinerek bu bilgilerin özellikle uluslararası temaslarda KKTC'nin haklarının savunulması noktasında çok yararlı olacağını dile getirdik." ifadelerine yer verdi. 

Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI