MİLLETVEKİLİ TAHİR AKYÜREK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ TAHİR AKYÜREK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti MKYK Üyesi, Konya Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

16 Ağustos 2021 - 23:09

Ülke ve Konya gündemine dair açıklamalarda bulunan Akyürek, Millete kurulan komploların evrensel boyuta ulaştığına vurgu yaparak, “Anadolu coğrafyası birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Dolayısıyla bölgemiz kıymetli ve stratejik. Burada zayıf olanın ayakta kalma şansı yoktur. Buna göre planlarımızı yapmalıyız. Sınırlarımızda cereyan eden olaylar Türkiye’nin yolunu kesmeye ve Türkiye’nin lider ülke olma amacını engellemeye yöneliktir.” 
Küresel iklim değişikliğinin önemine değinen Akyürek, “Gelişmiş olarak kabul edilen ülkeler gerekli sorumlulukları yerine getirmiyorlar. Dünyada en büyük kabul edilen 100 şirket sera gazı üretiminin yüzde 70’ ini gerçekleştiriyor. Bazı ülkeler de sera gazı üretiminin durdurulması ile alakalı elini taşın altına koymuyor. Bu durum aslında emperyalizmle de ilgilidir. İnsanlık olarak önlem alınmak gerektiği açıktır.” 
Ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Akyürek, “Geçtiğimiz yılın 10 katına varan oranda orman yangını felaketi ile karşı karşıya kaldık. Bu yangınların bir anda çıkmış olması da süreç geçtikten sonra ayrıntılı olarak değerlendirilmesi gereken bir durumdur. İhmal ya da kasıt konusu da bu değerlendirmenin içindedir. Son olarak yaşadığımız sel felaketinde de bütün kurum kuruluşlarımız ve Bakanlarımızla olay yerlerinde bizzat koordinasyon yürütüyoruz. Konya Büyükşehir Belediyemize bu noktada teşekkür etmek istiyorum. Birçok ekibimiz hem yangın hem sel bölgelerinde vatandaşımızın yardımına koştular. Kader birliği noktasında Konya’mızı temsil etmiş oldular. Yerel yönetim ve kamu kuruluşları olarak sel felaketinde çıkarmamız gereken önemli dersler var. Çevre düzeni ve imar planlarının orman alanları, dere yatakları ve heyelan bölgelerinin dikkate alınarak yapılması gerekiyor.” 
Son dönemde gündemdeki yerini koruyan göç meselesi hakkında açıklamalarda bulunan Akyürek, “Afganistan’daki yönetim değişikliğiyle düzensiz göç olayı bir kez daha gündeme geldi. Düzensiz göçü engellemek için güvenlik güçlerimiz gereken önlemleri almaktadırlar. Burada ırkçılığa ve kavmiyetçiliğe yer yoktur. Ülke olarak hassasiyet göstermememiz lazım. Kaos gayretleri ve istikrarsızlaştırma çabalarına muhatap olmaktayız. Buna kimsenin hakkı yok. Siyasal fırsatçılık yapmanın gereği yok. İç kargaşaya fırsat vermemeliyiz. Bu milleti yok etme hevesleri olanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Bizim köklerimiz çok sağlam. Yüzyıldır mücadele ettiler ama başaramadılar. Bundan sonra da başaramayacaklar. Milletimiz buna fırsat vermeyecektir.” 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 2465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI