ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME VE HİJYEN EĞİTİMLERİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME VE HİJYEN EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Ortaköy Cumhuriyet İlkokulunda öğrenim gören öğrencilere yönelik Ağız ve Diş sağlığı, sağlıklı beslenme ve hijyen konularında eğitim verildi.

18 Ocak 2023 - 00:08

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü  Dt. Merve Coşar, Dyt. Emine Çiftci ve Egitim birimi Özge Gençer tarafından Ortaköy Cumhuriyet İlkokulu'nda "Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Beslenme, Hijyen ve Karbonmonoksit Zehirlenmeleri"konulariyla ilgili eğitim verildi. Eğitimde öğrencilere yeterli ve dengeli beslenmenin önemi anlatılarak , sağlıklı ve sağlıksız gıdaları örneklerle açıklandı. Çocuklar için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu vurgulayan Yetkililer“Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubunda bulunan besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli biçimde tüketmeleri gerekmektedir. Güne yeterli ve dengeli yapılan bir kahvaltı ile başlamak öğrencilerin okul başarısının artmasında son derece önemlidir" dedi. 
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ 
Eğitimde; diş fırçalamanın önemide  anlatıldı. 2022-2023 eğitim öğretimin döneminin başlamasıyla birlikte okullarda sağlık eğitimlerine başladıklarını vurgulayarak “Ağız ve diş sağlığı eğitimleriyle çocuklarımıza nasıl diş fırçalayacaklarını ağız sağlığını anlatıyoruz” ifadelerine yer verildi.   
HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ