OKUL ZİLLERİ SUSUYOR KAMPANYASINA BİR DESTEKTE 24 AĞUSTOS...
Reklam
Reklam

OKUL ZİLLERİ SUSUYOR KAMPANYASINA BİR DESTEKTE 24 AĞUSTOS ORTAOKULUNDAN

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün başlattığı Konya'da okul zilleri susuyor kampanyasına bir destekte 24 Ağustos Ortaokulundan geldi.

08 Nisan 2019 - 23:46

Zilsiz Okul Projesi' kapsamında, öğretmen ve öğrencilerin derse giriş-çıkışlarının bildirildiği zil uygulamasının kaldırılmasına karar verildi. Şehit Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu’nda hayata geçirilen proje kapsamında, bir destekte 24 Ağustos Ortaokulundan geldi.  Öğrencilerin zamanı daha dikkatli kullanmaları, sorumluluk bilinci ve güven duygusu kazanmaları hedefleniyor. Öğrenciler proje sayesinde daha verimli ders çalıştıklarını ve faydalı bulduklarını belirtiyor. ‘Okul Zillerimiz Susuyor ‘ sloganı ile öğrencilerimizin zil çalmadan zamanı kontrol edebilme, planlayabilme kabiliyeti kazanması ve sadece zil sesi ile içeri giriş ve çıkışları olmaması için bu karar vardık” dedi.
 24 Ağustos  Ortaokulu öğrencileri uygulama sayesinde sorumluluklarının geliştiğini ifade ederek, “Günlük hayatta evde ders çalışmamızı da olumlu yönde etkiliyor. Ne zaman ders çalışmamız gerektiğini daha iyi bir şekilde hesaplayabiliyoruz. Derse giriş-çıkışlarımızı duvardaki saatlere bakarak ayarlayabiliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
HABER / GÜLŞEN YILDIZ 

Bu haber 1025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU