ORTAOKULLAR İÇİNDE İLK TEMİZ BELGESİ NİMETULLAH’ IN
Reklam
Reklam

ORTAOKULLAR İÇİNDE İLK TEMİZ BELGESİ NİMETULLAH’ IN

Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen şartları yerine getirerek Akşehir’ de “OKULUM TEMİZ” belgesi alan ilk ortaokul oldu.

06 Ekim 2020 - 22:49

Akşehir Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulunda yoğun bir çalışma meyvelerini verdi. Okullar, öğrencilerine kavuşacağı günü iple çekerken okullardaki hijyen hazırlıkları son hızla devam ediyor. Öğrencilerine hijyenik bir eğitim ortamı sunmak için hazırlanan Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, masa başı ve saha denetimlerini başarıyla geçti. Akşehir’ de bulunan ortaokullar arasında “OKULUM TEMİZ” belgesini ilk alan okul oldu. Bu kapsamda okulun her yerine sosyal mesafe ve diğer korona virüs tedbirlerini hatırlatıcı broşür ile levhalar asıldı. Ayrıca tuvaletler gerekli hijyen koşullarına uygun hale getirilirken, okul ve sınıf girişlerine dezenfektan yerleştirildi.
    Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Rasih Zeybek “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınından en çok eğitim etkilenmiştir. Okullarımız değişik sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime başlamaktadır. Çocuklarımızın eğitimini hijyenik bir ortamda alması hepimizin birinci önceliğidir. Bizde bu kapsamda okulumuzu baştan sona dezenfekte ettik. Bu hijyen şartlarının devamlılığının sağlanması için tedbirlerimizi aldık. Öğrencilerimizin kişisel temizliklerini kolay sağlamaları için okulun girişi ve değişik noktalarına dezenfektan konuldu. Sosyal mesafe ve Covid-19 bilgilendirmelerini içeren broşür ve levhalar asıldı. Yüz yüze eğitim için her türlü tedbirimizi aldık. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekipleri de okulumuzu incelediler. Bu denetleme sonucunda OKULUM TEMİZ belgesi verildi. Akşehir’ de ortaokullar arasında ilk olarak belgeyi okulumuz aldı. Hem belgeyi ilk olarak okulumuzun almasından dolayı, hem de çocuklarımızın güvenle okullarına gidebileceklerinden dolayı mutluyuz. Süreçte emeği geçen başta okul idaresi olmak üzere herkese teşekkür ederim.” Dedi.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 842 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR ÇARDAKOĞLU  İLE YOLA DEVAM DEDİ
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR...
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI