ŞEHİT ALİ ERGÜN UNUTULMADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ŞEHİT ALİ ERGÜN UNUTULMADI

2018 yılı Şubat ayında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devriye görevi yapan polis aracının zırhlı araçla çarpışması sonucu şehit düşen Akşehir'li polis memuru Ali ERGÜN Şehadetinin ikinci yılında unutulmadı.

12 Şubat 2020 - 23:48

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devriye görevi yapan polis aracının zırhlı araçla çarpışması sonucu şehit olan polis memuru Ali Ergün ikinci şehadet yıldönümünde unutulmadı. Şehit Eşi Funda Ergün eşinin ölüm yıldönümüyle ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: 
" Acını anlatacak kelimen bile kalmadığı andayım için için  yanıyorum , Kalbimdeki sızı nasıl dinsin sensiz, yarım kalan sevdamamı yanayım yoksa yetım kalan oğlumamı hangısının altında ezıleyım Alim...Senı cok sevıyorum sevmekten de beklemektende vazgecmıycem Alim.Benım dunyam sendın smdı sankı kör bı kuyunun ıcındeyım nreye baksam karanlık sn yoksun kı bu dnyamı aydınlatsın ölmk sadece topragın altı deglmıs be alım ınsan yasarkende ölüyormus... sehadetının ıkıncı yılı mubarek olsn can esım cennet makamın olsun ahıretmde yıne bna nasıp olasın..12/02/2018 Sehıt Ali Ergün..." 
ŞEHİT EŞİ İÇİN ÇEŞME 
YAPTIRMIŞTI 
Funda Ergün şehit eşi polis memuru Ali Ergün için kendi bütçesinden Akşehir Perşembe Pazarı girişine yaptırdığı çeşmenin üzerine eşi Ali Ergül’ün fotoğrafını da çizdirdi. Şehit Polis Memuru Ali Ergün’ün eşi Funda Ergün yaptırdığı çeşme ile ilgili yaptığı konuşmada, "Eşimin adına bir şeyler yapmak istedik, onun anısını, adını ve yüzünü hiçbir şekilde unutmak istemedik. Onun için ne yapabiliriz diye düşündük ve bir çeşme yaptırmaya karar verdik. Onun gül yüzü, onun gülen yüzü unutulmasın. O kadar güzel bakıyordu ki unutulmasın diye böyle bir şey yapmaya karar verdik. Onun adı, onun anısı, onun yüzü hiç unutulmayacak. Bana bir şey olsa dahi buradan bu çeşme hiç kalkmayacak. Onun suyunu içen herkes Ali’me dua etsin. Onun ruhuna Fatiha yollasın. Ben Ali’me derdim ‘ben sensiz ölürüm Ali’ derdim. Ölmedim ama ben acıyla yaşamayı öğrendim. Ben onu çok seviyorum ve ben onun eşiyim. Ben şehit eşiyim, bunun verdiği gurur ve onurla dimdik ayakta duracağım. Belediye başkanımızdan da çeşmenin yeri konusunda yardımları için Allah razı olsun. Tek isteğim bu çeşmeden her içen Ali’mi unutmasın, ben ondan razıyım, Rabbim ondan razı olsun. Herkesten dua bekliyorum ve teşekkür ediyorum” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1450 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...
CEZAEVİ FİRARİSİ, EBER GÖLÜ SAZLIKLARINDA YAKALANDI
CEZAEVİ FİRARİSİ, EBER GÖLÜ SAZLIKLARINDA YAKALANDI