SİNAN YAĞMUR YUNAK’TA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SİNAN YAĞMUR YUNAK'TA

Aşkın Gözyaşları serisi ile zirve yapan ve geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan Ebu Hanife adlı kitabıyla okurlarıyla tekrar buluşan ünlü Yazar Sinan Yağmur, Yunak'ta öğrencilerle bir araya geldi.

12 Nisan 2019 - 00:23

Yunak İnönü Ortaokulunun Yunus Emre Etkinlikleri kapsamında ve Yunak Belediyesinin katkılarıyla  Yunaklı öğrencilerle buluşan Yazar Sinan Yağmur, ilk önce ortaokul öğrencilerine yönelik "Yunusca Yaşamak" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Yunus Emrenin hayatından kesitlerle örneklemelerde bulunan Sinan Yağmur,  öğrencilere yaşamları boyunca erdemli yaşamaları konusunda mesajlarını sıraladı.
Ikinci söyleşisini Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştiren Sinan Yağmur'a burada da yoğun bir ilgi oldu. Öğrencilerle diyaloglar halinde "Okumak" üzerine sohbet eden Yazar Sinan Yağmur,  öğrencilerin merak ettikleri sorularını da yanıtladı.Her iki program sonunda da kitaplarını imzalayan Sinan Yağmur, öğrencilerden düzenli bir şekilde okuma yapmaları konusunda söz aldı.
Söyleşi programlarına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürleri, Daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Yazar Sinan Yağmur, Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut 'u makamında ziyaret ederek bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı. Türkiye'de en çok kitapları okunan yazarlar sıralamasında her zaman üst sıralarda olan Sinan Yağmur'u Yunak'ta misafir etmekten ve öğrencilerle buluşturmaktan memnun olduğunu dile getiren Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Sinan Yağmur' un Yunus Emre Etkinlikleri kapsamında ilçeye  geldiğini ve öğrencilerle Yunusca söyleşiler gerçekleştirdiğini belirti.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 193 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI