SUBATAN ŞENLİĞİ YAPILACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SUBATAN ŞENLİĞİ YAPILACAK

Tuzlukçu'ya bağlı Subatan Köyü'nde yıllardan beri düzenlenen Etkinliklerin onuncusu kurban bayramının ikinci günü kutlanacak.

10 Ağustos 2019 - 01:06

Bilindiği gibi ülkenin çeşitli yerlerinde ve yurt dışında yaşayan Subatan'lılar bir komite kurarak on yıldan beri yaptıkları çalışmalar ile köylerinin bütün kamu binalarını onarmışlar, hiç çeşmesi olmayan köye birçok çeşme kazandırmışlar ve hepsinden önemlisi periyodik dönemlerde köyü ağaçlandırma çalışmaları  yapmışlardır. Komite başkanı olan Av. Fikret Yılmaz Çavdar önderliğinde yürütülen bu çalışmalar Tuzlukçu'da sayın Nurettin Akbuğa' nın belediye başkanı seçilmesiyle tamamen olumlu bir havaya bürünmüş ve adeta köyün makus talihi tamamen değişmiştir. Sıkı dost olan komite ve belediye başkanlarının dayanışması  komitenin Akşehir sorumlusu olan Ekrem Aydın'ın katkıları ile zirve yapmış ve köyde bütün yörenin dikkatini çeken çalışmalar yapılmıştır.  Olumsuz her türlü engele rağmen yılmadan çalışan ve önderlerinin arkasında olan komiteciler çalışmalarını asla ara vermeden sürdürmektedirler.
Adeta kurumsallaşan etkinliğin sosyal yönünü çok iyi değerlendiren Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa etkinliğin bundan sonraki dönemlerde düzenlenme işini ve yükünü belediye üzerine alarak yöre insanlarını kaynaştıran bu sosyal olayı sahiplenmiştir. Başkan Akbuğa, etkinliğin düzenleyicisi ve ev sahibi olarak ilgi duyan yöre insanlarını saat 17.00 de başlayacak etkinliğe davet etti. Etkinlikte çeşitli eğlencelerin yani sıra etli pide ayran sunumu da yapılacak.
Yeniden yapılanma çalışmaları içerisinde olan komite ise ileriye dönük yeni projeler için çeşitli faaliyetler yürütmeye devam ediyor.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 697 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR’DE EN KAPSAMLI COVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI
AKŞEHİR’DE EN KAPSAMLI COVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA ATEŞ AÇTIRDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA...