TEMİZ AKŞEHİR İÇİN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TEMİZ AKŞEHİR İÇİN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Akşehir Belediyesi, şehirde yaşayan vatandaşlar için daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturmak amacıyla yaptığı çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor.

05 Ekim 2021 - 23:04

Kış mevsimine girmeden haşere ve koku problemini ortadan kaldırmak amacıyla belli bir program dahilinde konteyner yıkama çalışmaları devam ediyor.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptığı açıklamada “Akşehir’imizin daha temiz bir kent olması ve vatandaşlarımızın nezih bir ortamda yaşamaları için çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz. Yaptığımız yıkama çalışmaları ile çöp konteynerlerinin yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılarak, görüntü kirliliği ve koku oluşumunu engellenirken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunuyor. Bu aracımız ile bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. Bu işlem sayesinde şehrimiz sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken, şehrimiz de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş olacaktır. Vatandaşlarımızdan çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamalarını ve çöp konteynerlerin yanına poşetli çöp bırakmamalarını rica ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ 

Bu haber 17718 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI