TÜRK KIZILAYI AKŞEHİR ŞUBESİ HALKININ HEP YANINDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRK KIZILAYI AKŞEHİR ŞUBESİ HALKININ HEP YANINDA

Türk Kızılayı Akşehir Şubesi 1914 Yılından Beri vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

17 Haziran 2019 - 07:52

Türk Kızılayı Akşehir Şube Başkanı Yalın Sümer yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Vatana muhabbet, yaralıya muavenet düsturu ile kurulan ve kim olduğuna bakmaksızın insan ıstırabını dindirmek için var olan bu merhamet çınarı bir buçuk asırdır gönüllülerinin ve bağışçılarının gücü ile dallarını yeryüzüne uzatmaktadır.  
   Akşehir’de Kızılay Şubemizin  ilk tohumları 1914 yılında atılmıştır.Daha sonra kapanmış ve 17.11.1336 1920 yılında 2. Kez kurulmuş ve günümüze kadar kesintisiz gelmiştir.
   Sizlerin bizlere olan güveni ,bizim vatana ve hakka sadakatimiz ile muhtaç,ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ediyoruz. Gerek Akşehir içerisinden, gerekse diğer kentlerden hatta ülke sınırlarımızın dışından çok ciddi yardımlarınız ile gücümüze güç katmanız, yardımlarımıza destek olmanız ,bizim  daha dik ve kararlı duruşumuzun en büyük destekçisi oldu.
   Göreve geldiğimiz günden buyana ,özellikle Ramazan ayında göstermiş olduğunuz teveccüh ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı kutsal bir amaç edindik. 
   Ramazan ayında şehrimizin bir diğer hayır kurumu AKSEV’in iftar programlarına maddi hiçbir beklenti olmadan Aş Evimiz ile lojistik destek olarak manevi huzuru arzuladık.
  Ramazan ayı içersinde iftar programları ve okulların kapanmasından dolayı, düzenli olarak verdiğimiz öğle yemeklerine, daha çok hedef kitlemizin öğrenci kardeşlerimiz olması nedeni ile ara verdik. Ancak ayni ve nakdi yardımlarımız devam etmiştir.
   Yardımlarımızı giyecek,yiyecek ve parasal olarak guruplarsak :Yiyecek erzak paketleri ile 600 kardeşimize,maddi destek ile 80 kardeşimize, 45 koli giyilmemiş etiketli giyecek yardımı ile tahmini 300 çocuk ve yetişkin kardeşimize  ulaşılmıştır.
  Maddi yardımlar Türk Kızılay Merkezce desteklenmiş 80 kişiye 300 şer lira toplam 24.000 tl banka hesaplarına aktardık.Hedef kitlemizi genelde öksüz,yetim üniversite öğrencilerimiz ve aileleri olarak belirledik, bu yönde bir yardım planı öngördük ,bunu da büyük ölçüde amaca yönelik tamamladık.
  Yiyecek paketlerimiz  281 aileye 65 tl değerinde toplamda 18.265tl ,308 aileye ise et ve çeşitli yiyecek ana kalemlerinde oluşan 54.171 tl. lik yardım ile ulaştık.
   Genel merkezimizin ve halkımızın yapmış olduğu yardımlar ile ciddi bir çalışma içerisinde ile 100.000 tl ye yaklaşan bir yardımın kişi bazında 1000 seviyelerinde, aile nüfusu düşünüldüğünde sayının katlanarak artarak dağıtılmasına aracı olduk.
   Önümüzdeki günlerde 500-600 kişiyi kapsayan ,daha öne kullanılmamış etiketli giyecek yardımı ile çocuklarımızın ,bay ve bayan arkadaşlarımızın kardeşlerimizin yaklaşan kurban bayramı mutluluklarına ortak olmayı hedeflemekteyiz.
   Bizimle bu yolda yürüyen çok saygıdeğer bağışçılarımız ve gönüllülerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.
   Geleceğe Türk Kızılay Akşehir olarak,Aş Evi olarak sizlerle daha güvenle ve huzurla bakabiliyoruz."
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı,...
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU