ULUSLARARASI TEKNOLOJİ VE İNOVASYON ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU”...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ULUSLARARASI TEKNOLOJİ VE İNOVASYON ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU” YAPILDI

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Milli ve Yerli Sancak Topluluğu tarafından “Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Öğrenci Sempozyumu” düzenlendi.

29 Kasım 2022 - 10:54

Selçuk Üniversitesi Müze Binası Konferans Salonunda düzenlenen Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Öğrenci Sempozyumu’nun açılış konuşmasını, Teknoloji Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu yaptı. Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında; Milli Teknoloji Hamlesi ile çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmenin de yer aldığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu, “Üniversitemiz, ülkemiz adına bir sevdası olan, bu topraklara dair sözü bulunan, ülkemizin hedefleri doğrultusunda söz sahibi olan mühendisler yetiştirmenin bilinciyle hareket ediyor.” dedi.  
“HER ZAMAN ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat da “Üniversitemizi daha etkin hale getirmek, ülkemizdeki ve uluslararası düzeydeki üniversiteler arasında daha iyi yerlere getirmek için gayret ediyoruz. Bu noktada önemli bir yol katettik. Teknoloji ve mühendislik alanları en önemli alanlar. Mühendislik alanında URAP’ın eylül ayı sıralamasında Türkiye’de yedinci sırada yer aldık. Teknoloji Fakültesi ile Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesindeki hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz, teknoloji alanında önemli başarılara imza attı. TEKNOFEST’teki başarı bunun tescili. Bu başarı sadece Üniversitemiz adına değil, ülkemiz adına da çok önemli. Selçuk Üniversitesi yönetimi olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız.” diye konuştu.  
“BİZDEN SONRA GELECEK GENÇLİĞE GÜVENİYORUZ”
Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk ise “Üniversite yönetimi olarak akademisyenlerimizin yaptığı çalışmaları, araştırmaları, projeleri çok önemsiyoruz. Aynı zamanda yerimizi bırakacağımız gençlerimizi de sonuna kadar destekliyoruz. Bizden sonra gelecek gençliğe güveniyoruz. Biz, dünya ile rekabet edebilecek, her alanda güçlü nesiller yetiştirebilecek potansiyele sahibiz.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat’a Dr. Öğr. Üy. Hakan Terzioğlu, SÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk’a da Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.Sempozyum, Mühendislik Kariyeri ile Enerjinin Geleceği İnovasyon ve Teknoloji adlı sunumlarla devam etti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA