YALVAÇ’TA 20 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YALVAÇ'TA 20 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Yalvaç'ta 2000 yılında Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilen ancak çeşitli sebeplerden dolayı inşaatına başlanamayan bölgeye ilk kazma vuruldu.

29 Nisan 2021 - 11:51

Bölge halkının ve yatırımcılarının 20 yıldır beklediği Organize Sanayi Bölgesi için Yalvaç ilçe girişinde 1 Milyon 444 Bin metrekare alan ayrılmış durumda. Kamulaştırma işlemi tamamlanan 318 Bin metrekare alanda alt yapı ve yol çalışmaları İl Özel İdaresi ve Yalvaç Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla başladı.

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi için başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek “Yaklaşık 320 dönümlük 1. etap çalışmalarına başladık. Bölgemiz yaklaşık 1500 dönümlük bir alanı kapsıyor. Alanımız çok iyi bir konuma sahip. Amacımız biran önce alt yapı çalışmalarını tamamlayarak tahsislerinin yapılmasını sağlamak. Özellikle buranın teşvik kapsamına alınmasında fayda görüyoruz. Bu gerçekleşirse eminim ki burası çok kısa bir süre içerisinde bitecektir.” dedi.

Yaklaşık 20 yıldır yöre halkının hayali olan alanda çalışmaların başlatılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ise bu hayalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında %51 Isparta İl Özel İdaresi, %43 Yalvaç Belediyesi ve %6 Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası hisse paylarına sahip olacak.

Bu haber 578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONUK: ORTAKLARIMIZIN TARLADAKİ, BAĞDAKİ, BAHÇEDEKİ, AHIRDAKİ, MERADAKİ ÜRETİMLERİNİ SAĞLIK ENDİŞESİ TAŞIMADAN KULLANMALARINI SAĞLAMAK DA KOOPERATİFİMİZİN GÖREVİDİR
KONUK: ORTAKLARIMIZIN TARLADAKİ, BAĞDAKİ, BAHÇEDEKİ, AHIRDAKİ,...
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA