YUNAK’A YENİ BİR ATÖLYE DAHA
Reklam
Reklam

YUNAK'A YENİ BİR ATÖLYE DAHA

Yunak, 2023 Eğitim Vizyonu Hedeflerinde Bir Adım Önde

05 Mart 2020 - 09:31

Yunak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunak'ta  Kültür ve Sanat Atölyelerinin bir yenisine daha imza attı.
Yunak Kaymakamlığı proje ofisi tarafından gerçekleştirilen projede öğretmenlere yönelik faaliyetlere başlayan Kağıt Katlama Sanat Atölyesinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 
Geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleştirilen Robotik Kodlama Atölyesinden sonra ilçeye yerel imkanlarla kazandırılan Kağıt Katlama Sanat Atölyesinde ilk etapta 18 öğretmen kurs alıyor. Kurslarını tamamlayan öğretmenler, öğrendikleri sanatı kendi okullarında açacakları kurslarla öğrencilere aktaracaklar. 
Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında hizmet verecek olan atölyede Yunak'taki kültür ve sanat faaliyetlerinin arttırılması hedefleniyor.
İlçenin kültürel ve sanatsal anlamda da ilerlemesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, "Bu tür projeler Yunak ilçemiz için adeta bahar mevsimi görevi görmektedir. Öğretmenlerimiz büyük şehirlerde etkinliklere daha kolay ulaşıyor. Maalesef ilçemiz bu tür etkinliklere kolay ulaşamıyordu. Bu nedenle bu tür projeler önemli bir eksiliği kapatacak. Bu ve buna benzeyen projelerimiz tamamlandığında ben inanıyorum ki ilçenin sosyal ve kültürel düzeyine önemli katkı sunacak." ifadelerini kullandı.
Yapılan projelerle, özelde öğretmen, genelde öğrenci bazlı bir çok atölyenin hayata geçirildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ise, "2023 Eğitim Vizyonuna uygun bir şekilde öğretmen ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. 180 bin lira maliyetli Robotik Kodlama Atölyesi haricinde bugüne kadar; Okçuluk Atölyesi, Aerobik ve Step Atölyesi, Öğretmenler Korosu ve Müzik Atölyesi ile Ebru Atölyesi gibi Kültür ve Sanat Atölyelerinin Yunak gibi küçük ölçekli bir ilçeye kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Proje ofislerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Kağıt Katlama Sanat Atölyesi, programa katılan protokol tarafından açılışı  gerçekleştirildi.
Bir süre atölyeyi gezen protokol üyelerine, kurs hocası Tuğçe Kağızman tarafından çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan'a kursiyerler tarafından hazırlanan birer tablo hediye takdim edildi. 
Açılış programına; Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Mustafa Vural ve Savcı Ömer Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, protokolün diğer üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Tahir Kuru, okul müdürleri, kursiyer öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 1551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDAL GÜRPINAR HAYATINI KAYBETTİ
ERDAL GÜRPINAR HAYATINI KAYBETTİ
SULTANDAĞI KİRAZI TESCİL ALDI
SULTANDAĞI KİRAZI TESCİL ALDI