YUNAK BELEDİYE BAŞKANI ALİ KONAK , CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK BELEDİYE BAŞKANI ALİ KONAK , CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , “Cuma Buluşmaları” kapsamında Altınözü Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Cuma namazı sonrasında Çelikeller Yaylasında yaptırılan Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

07 Mart 2023 - 10:44

Yunak’ta vatandaş odaklı çalışmalara örnek olan “Cuma Buluşmaları ve Mahalle Ziyaretleri” devam ediyor. Bu kapsamda  Altınözü Mahallesi’nde Cuma namazını kılan Başkan Konak , yapımı tamamlan Çelikeller Yaylasındaki Camiii’nin açılışına da katıldı.Belediye Başkanı Konak , Çelikeller Yaylasında  kutsal bir mekânın açılışının yapıldığını ,  Camilerin ilk olarak Peygamberimizin mimarlığı ile Medine’de yapılmaya başlandığını ve Anadolu’nun fethi ile ülkemizin her tarafında inşa edildiğini belirtirken camilerin o bölgenin tapusu ve aidiyet sembolü olduğunu, burada ibadet etmenin de en büyük bahtiyarlık olduğunu ifade etti.
İbadethanelerin bütün insanları kucaklayan ortak mekânlar olduğunu ifade eden Başkan Ali Konak,  şunları söyledi: “Camiler, karşılaşma, buluşma, sohbet etme, ortak faaliyet gerçekleştirme ve ibadet etme yerleridir.Camiler herkese açık, herkesin hayatla doldurduğu, hayat verdiği ve insanları kucaklayan ortak mekânlardır.Binaya ruh veren temelindeki harç değil, onun içerisinde yapılan hizmetler ve ibadetlerdir. Biz Müslümanlar bir araya gelerek Allah’ın evlerini inşa ediyoruz.İslam’a ve insanlığa güzel hizmetler sunmak için bu güzel camilerimize sahip çıkmalıyız.Ben inanıyorum ki bu bölgedeki hemşehrilerimiz de bu eserimize bu güzel camimize sahip çıkacak, içlerini dolduracaklardır.” diye konuştu.Konak , “bu caminin yapım aşamasından gelinen süreye kadar maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ederiz.”diyerek sözlerini tamamladı.

HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ