YUNAK KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANINDAN PAZAR DENETİMİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANINDAN PAZAR DENETİMİ

İçişleri Bakanlığı'nın emirleri gereği koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın ikametgahlarından ayrılma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan Yunak ilçe pazarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

26 Mart 2020 - 09:26

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut Pazar yerinde bulunan esnaflara Bakanlık  tarafından yasaklanan kurallar hatırlattı. Ayrıca zorunlu olmadıkça tüm vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.  Yunak’ta Çarşamba günü kurulan sebze ve meyve pazarında Pazar esnaflarının görüşlerini alarak alınacak tüm tedbirlerin alınması isteyerek Pazar esnasına maske ve eldiven dağıyılarak takmalarını istedi. 
Pazar yerindeki tüm esnafları Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Belediye Başkan Yardımcıları  Hacı Ersan, Bekir Coşkun,  Beledıye Zabıta Ekipleri ,  Emniyet Personeli  Korona  ( Covıd-19)vırusü tedbirleri için  tek tek esnafları zıyaret ederek   Pazara gelen vatandaşlara  kolonya ile dezenfekte edilerek  ile pazara girmeleri  sağlandı. Yunak kaymakamı Akbulut; ‘’ 65yas ustu pazarda bulunanlara gereken uyarılar yapılarak cezai işlem yapılacağını hatırlatarak , Kurallara uymayan hiç kimseye tavız verilmeyeceğini, insanların sağlığını dikkate almayan duyarsız bir toplum olmamalıyız’’ dedi.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK BELEDİYE GARAJINDA YANGIN ÇIKTI
ÇELTİK BELEDİYE GARAJINDA YANGIN ÇIKTI
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA KONTROLÜ ELDEN BIRAKMADI…
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA...