YUNAK SIFIR ATIK GETİRME MERKEZİ TEMELİ ATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK SIFIR ATIK GETİRME MERKEZİ TEMELİ ATILDI

Yunak Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik bakanlığına sunulan ve onaylanan Sınıf Atık Getirme Merkezi temeli atıldı.

08 Ekim 2021 - 23:35

Yunak Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik bakanlığına sunulan  ilçeye, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Sınıf Atık Getirme Merkezi projesi çalışmalarına başlandı. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına örnek çalışmalara imza atan Yunak   Belediyesi, her yıl binlerce ton atığı ekonomiye yeniden kazandırmak adına 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini şehre kazandırmak için ilk adımı attı.
1. sınıf atık getirme merkezinde 13 farklı sınıfta atık depolanacak
Yunak Belediye Başkanı Ali Konak  "Daha temiz bir Yunak için, çöp toplanmasından yoğun caddelerin, yaya kaldırımlarının ve meydanların süpürge ile temizlenmesine kadar birçok işlemi kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti. Tüm bunların yanında ‘Geri Dönüşüm’ çalışmalarının da kendileri için en önemli konu başlıklarından biri olduğunu ifade eden Başkan Konak  “Çevre kirliliği tüm dünyada giderek büyüyen, büyüdükçe içinden çıkılamaz bir hal alan ve bu hal sebebiyle geleceğimizi tehdit eden bir mesele. Çevre kirliliğinin ve tehdidinin bertaraf edilebilmesi için yapılacak en güzel çalışma ise geri dönüşüm çalışmaları. Biz de bu noktada önemli bir çalışmanın altına imza atıyor ve tüm dünyada giderek büyük bir çevre sorunu haline gelen ambalaj atıkları, elektronik atıklar, tekstil atıkları, lastik, akü gibi atıklar başta olmak üzere 13 farklı sınıfta atıkların depolanması için 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini hayata geçiriyoruz. Dönüştürülebilir atıklar çöpe değil, faydalı olabileceği noktalara gidecek.Şehrimize hayırlı olsun" dedi. 
Yunak Belediyesi Jeoloji Mühendisi Muhammet Emin Harputluoğlu'da " Güzel günler görecektir elbette YUNAK dedik;
1. sınıf atık Getirme Merkezimizin Projesine çok şükür başladık
Emeği geçen Abdullah Emre Demirhan baskanimdan hizmet bayrağını alan  Ali Konak başkanım başta olmak üzere başkan yardımcılarımiz  Hacı ERŞAN, Bekir COŞKUN Savaş Erşan , Halil Yılmaz,  vefa tuncez, hasan acar, kadir yılmaz,  abdil şimşek  ve diğer tüm değerli çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ederim.
•Sıfır  atik nedir?
Adından da anlaşıldığı gibi çevremizde sıfır çöp  demektir..
 islam dini temizlik üzerine kurtulmuştur diye ifade eden sav efendimizin hadisine mazhar olabilecek bir projedir
Vatandaşlarını bilinçlendirerek ilçemizde çıkan kağıt,  cam, plastik, metal , gıda, vb atıkların projenin tamamlanmasıyla yerinde ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırılmasını hedeflemektedir. 
Temiz bir gelecek demektir.Düzen demektir.
Çevre dostu demektir.
Nesillere nezih bir ortam bırakmada araç demektir..." ifadelerine yer verdi. 
HABER / 
SERKAN AKGÖL 

Bu haber 354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...