YUNAK’TA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MASKE ÜRETİMİNE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 3 boyutlu (3-D) yazıcıya sahip Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, sağlık çalışanlarının kullanımına sunulmak üzere yüz koruyucu maske üretimine başladı.

30 Mart 2020 - 00:53

Milli Eğitim Bakanlığı; Meslek Liselerinin temizlik ürünleri, maske, tulum, önlük ve tek kullanımlık çatal bıçak üretimi faaliyetleri kapsamında Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu kervana katılarak Yunak sağlık çalışanları için yüz koruyucu maske üretimine başladı. 
Yunak Kaymakamlığının, geçtiğimiz yıl kabul edilen KOP projeleri kapsamında 3-D ykavuşayasship olan Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koruyucu siper üreterek Yunak'taki  sağlık çalışanlarının bu yöndeki ihtiyacının giderilmesi için harekete geçmesiyle yüz koruyucu siperin ilk etapta prototipi yapıldı. Daha sonra da seri üretime geçilerek ülkenin ve ilçenin geçtiği bu zor günlerde doktorlar başta olmak üzere diğer sağlık çalışanlarının faaliyetlerine yardımcı olmaya başladı. 
Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Müdürü Mustafa Uyanık ile Sefa Çınar ve Arif Özkara öğretmenler gönüllülük esasıyla yaptıkları maskelerin ilk partisini Yunak Devlat Hastanesine Paxartesi günü teslim edevekler.
Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuaYunak  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; “3-D yazıcıya sahip okulumuzda, hiçbir ücret beklentisi olmaksızın gönüllü olarak çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Okulumuz, önümüzdeki günlerde imkanları doğrultusunda kesintisiz üretim yaparak, koronavirüsle mücadeleye önemli bir katkı sunmuş olacaklar” şeklinde konuştu.
İşcan, açıklamasının sonunda Yunak Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Sosyal Destek Gurubunda gönüllü görev alan 20 öğretmene  de tesekkur ederek  vatandaşlara “Evinizde Kalın” çağrısını yineledi. HABER / SERKAN AKGÖL

Bu haber 1598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI