YUNAK’TAKİ OKULLARDAN ÖĞRENCİLERE ONLINE EĞİTİM DESTEĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TAKİ OKULLARDAN ÖĞRENCİLERE ONLINE EĞİTİM DESTEĞİ

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kendilerine bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için online hizmet vermeye başladı.

03 Nisan 2020 - 00:17

Dünyada ve ülkemizde yaşanan korona virüs salgını nedeniyle, okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sürecinin başlatılması kararının ardından Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete gecerek okul müdürlüklerinden öğrencilere yönelik destek eğitimi vermeleri konusunda tavsiyede bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, okul müdürleriyle, okul müdürleri de öğretmenleriyle yine online toplantılar yaparak öğrencilere yönelik uzaktan eğitime destek verme kararı aldılar. 
Atılan bu adımla okul idarecileri ve öğretmenleri, eğitimlerin devamını sağlamak adına; hem konu tekrarları hem de soru çözümleriyle canlı ve interaktif olarak öğrencileriyle bir araya geliyor.
Eğitimler, “Zoom” adlı uygula platformu üzerinden müfredat dahilinde, her branşın kendi eğitmeni tarafından anlatılıyor. Bu anlatımlar sırasında video kayıtları alınıyor. Bu kayıtlar daha sonra öğrencilerin kolayca ulaşabilmesi için internet ortamına aktarılıyor.
Edebiyat dersinden fizik dersine, matematik dersinden felsefe dersine kadar bütün branşlarda hafta içi uygulanan programlarda üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan adaylara yönelik; hem Temel Yeterlilik Testi (TYT) hem de Alan Yeterlilik Testi (AYT) eğitimleri ile öğrencilerin yanında olmaya devam ediliyor.
Öğretmenler, bu sistemle hem öğrencileriyle yüz yüze görüşme fırsatı buluyor, hem de EBA üzerinden dersleri takip edip etmedikleri konrol ediyor.  Ayrıca online eğitimle öğrencilere  psikolojik destek de sağlanıyor.
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, sistemi tüm okulların kurduğunu belirterek, okul idareci ve öğretmenlere bu güzel ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
HABER / SERKAN
 AKGÖL 

Bu haber 1500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
BAŞKAN KORU’DAN AKŞEHİR ZİYARETİ
BAŞKAN KORU’DAN AKŞEHİR ZİYARETİ