YUNAK ÜLKÜ OCAĞINDAN ÇOCUKLARA OCAK TABU HEDİYESİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK ÜLKÜ OCAĞINDAN ÇOCUKLARA OCAK TABU HEDİYESİ

Yunak Ülkü Ocakları Küçük Çocuklara oynarken bilgilenmesi amacıyla Ocak Tabu hediye ediyor.

07 Nisan 2021 - 10:26

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yunak Ülkü Ocakları Başkanımız Sn. Hasan ŞAHİN Beyefendinin küçük Ülküdaşımız'a Ocak Tabu hediye ederken Ülkü dolu muhabbetler ettiler .
 Gençliğin, doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının kıyaslamasının yapıldığı insan hayatının belki de en kıymetli zaman dilimi olduğuna dikkati çeken Başkanımız Sn Hasan ŞAHİN Beyefendi, şunları kaydetti:
“Gençlik, insanın kendi benliğini ve özgürlüğünü kazanmaya hazırlık dönemi, evreni ve Yaratıcıyı anlamlandırma sürecinde, varlık sahasında benliğini ön plana çıkararak eşya ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği, bununla birlikte iç dünya-dış dünya dengesinde bazı gel-gitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir.
 Gençlik, bir milletin geleceğe dair en kıymetli hazinesidir. Bu nedenle gençler geleceğin ihtiyaçlarına göre yetiştirilmeli, kültürlü ve idealist olmalıdır. İdealist olmayan gençlik rotasız gemiye benzer. Rotası belli olmayan geminin hangi limana demirleneceği meçhuldür.”
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR
ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR
AKŞEHİR'Lİ ŞAİRİN İKİNCİ KİTABI ÇIKTI
AKŞEHİR'Lİ ŞAİRİN İKİNCİ KİTABI ÇIKTI